Zdrowie

Jak powstrzymać przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk to problem wielu mężczyzn, przez który nie są w stanie w pełni zaspokoić swojej partnerki. Można o nim mówić, gdy podczas stosunku wystąpi wcześniej, niż partnerzy by sobie tego chcieli. To powoduje, że stosunek trwa krócej niż oczekują strony i prowadzi do niespełniania w łóżku. Istnieją jednak pewne sposoby, które pozwalają opóźnić wytrysk i tym samym wydłużyć przyjemność ze stosunku. 

Symptomy przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk występuje do 2 minut od momentu rozpoczęcia penetracji pochwy – wg. teorii. Jednak w praktyce w zależności od oczekiwań obu stron, za taki stan można uznać ejakulację występującą nawet od 2 do 5 minut. Problem ten dotyka mężczyzn również w trakcie masturbacji. To często występujące zaburzenie seksualne, które powoduje, że wielu mężczyzn osiąga orgazm prędzej niż partnerka, przez co nie zostaje ona w pełni zaspokojona. Przyczyną mogą być przewlekłe choroby lub podłoże psychologiczne. Jeżeli kilka razy dojdzie do wczesnego wytrysku, to zwiększają się obawy, że podczas kolejnego stosunku będzie tak samo. Przedwczesny wytrysk, podobnie jak problemy z erekcją, mogą zrujnować psychikę mężczyzny. Wielu zaczyna unikać stosunku z obawy przed ośmieszeniem, co wzmaga podświadomy stres. Z tego względu zaczyna szukać ukojenia w alkoholu, który tylko dodatkowo rozstraja układ nerwowy. Dlatego warto zastosować sposoby, które opóźniają wytrysk i pozwalają wydłużyć stosunek.

Niekonwencjonalne sposoby na przedwczesny wytrysk

Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie w przedwczesnym wytryskiem. Niektórzy mężczyźni zakładają kilka prezerwatyw w celu zmniejszenia intensywności podrażniania prącia prowadzącej do orgazmu. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze podoba się kobietom, ponieważ w trakcie penetracji pochwy, prezerwatywy zsuwają się. Kolejnym sposobem jest rozpraszanie myśli w trakcie stosunku, czyli unikanie myśli, które wzmagają podniecenie. Taki sposób wymaga jednak silnej woli i umiejętności panowania nad umysłem. Jeszcze inną metodą jest stosunek przerywany, ale kobieta może się poirytować taką metodą i zniechęcić się do stosunku. Mężczyźni, którzy znają dobrze swoje ciało i potrafią określić, kiedy zbliża się ,,finish”, mogą szybko wyciągnąć penisa z pochwy i mocno ścisnąć go dłonią. Wymaga to wielokrotnych ćwiczeń, ale po opanowaniu ta technika może być skuteczna.

Farmakologiczne metody na przedwczesny wytrysk

Wielu mężczyzn nie chce przyznać się do problemu zbyt wczesnego szczytowania. W takim przypadku powyższe metody nie zdadzą się na nic. Dlatego skutecznym sposobem na opóźnienie ejakulacji są farmakologiczne środki. Należą do nich: Cialiś, Kamagra https://www.aptekakamagra.pl i popularna Viagra. Zwiększają dopływ krwi do penisa. Poza tym utwardzają prącie oraz podnoszą poziom serotoniny, dzięki czemu możliwe jest opóźnienie wytrysku podczas stosunku. Pomimo że środki te głównie używane są do leczenia zaburzeń seksualnych dotyczących erekcji, to przynoszą również efekt w opóźnieniu wytrysku, co wydłuża stosunek. Jest to możliwe, ponieważ ich zadaniem jest przywrócenie funkcji wszystkich seksualnych do normy.

Przedwczesny wytrysk znacznie skraca przyjemność ze stosunku seksualnego oraz nie pozwala osiągnąć pełnej satysfakcji seksualnej. Dlatego w przypadku wystąpienia pierwszych problemów, należy zacząć stosować odpowiednie metody, zarówno naturalne, jak i farmakologiczne. Dzięki temu można spodziewać się szybkich efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *