Zdrowie

Czy powodem do zmartwienia jest brak porannej erekcji?

Poranek z erekcją

U większości mężczyzn, którzy nie mają problemów ze zdrowiem, to zaraz po przebudzenie występuje u nich erekcja. Można śmiało powiedzieć, że penis jest jak najbardziej aktywny oraz gotowy do działania, zanim się jeszcze obudzi jego właściciel. Jednak wraz z upływem czasu aktywność ranna penisa po prostu słabnie, a może także i całkowicie zniknąć. Czy to jest powód do zmartwień? Czy musimy coś z tym robić? Mało, który mężczyzna w ogóle wie, że rekcja porankiem nie jest początkiem aktywności penisa konkretnego dnia, ale samym zakończeniem jego aktywności, której istny apogeum przypada właśnie w nocy. U zdrowego przeciętnie mężczyzny każdej nocy dochodzi tak naprawdę do kilku wzwodów. Każdy z nich trwa około trzydziestu minut. Wszystko to się dzieje podczas snu, tak, że każdy z mężczyzn tego nie jest świadomy. Jest to jak najbardziej naturalne. Ranna erekcja kompletnie nie ma nic wspólnego z koniecznością opróżnienia pęcherza. Udowodniły to już liczne naukowe badania. Erekcja poranna, to aktywność męskiego płciowego narządu, która ma miejsce podczas fazy snu, która nazywa się rem. Jest to faza snu najgłębsza, w której przed oczami mężczyzn śpiących przesuwają się różnego rodzaju obrazy, sami śpiący wykonują przeróżne czynności oraz słyszą dźwięki. Wielu naukowców także twierdzi, że ranki z erekcją są oznaką naprawdę dobrego zdrowia mężczyzny oraz dobrego stanu organizmu. Brak wzwodów porannych nie powinien niepokoić jednak zbytnio. Sam fakt, że nie występują nie jest pogorszeniem się jednoznacznym stanu ogólnego zdrowia mężczyzny.

Erekcja poranna a wiek

Jak nam pokazują liczna naukowe badania, z erekcją poranną mają do czynienia mężczyźni w absolutnie każdym wieku. To zjawisko dotyczy młodych mężczyzn, dojrzałych jak i także starszych. Wraz z biegiem lat erekcje ranne trwać mogą krócej, jednak nie powinny zanikać całkowicie. Nocne oraz poranne wzwody są tym, o co są pytani mężczyźni, którzy się zgłaszają do specjalistów właśnie z powodu kłopotów z erekcją podczas stosunków. Lekarze także pytają o częstotliwość jak i także natężenie porannych erekcji.

Gdy szwankuje erekcja nie tylko z rana

U mężczyzn, którzy u siebie zauważają przewlekły brak erekcji zarówno właśnie rano, jak i także w kontakcie z partnerką, stwierdza się na ogóle przyczyny fizyczne takiego właśnie stanu. Mogą to być choroby moczowego układu, choroby prostaty jak i także ogólnoustrojowe schorzenia, takowe jak choroba wieńcowa, miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, nadwaga jak i także inne.

Gdy obserwujemy u siebie brak erekcji i przez to nie może u nas dojść do obycia satysfakcjonującego stosunku, to powinniśmy udać się do specjalisty. Sama wizyta naprawdę nie boli. Jeśli chodzi o wstyd, to może i troszkę się wstydzić będziemy, ale jest to do przeżycia. Musimy pamiętać, że dla lekarza opowieści o zaburzonej erekcji naprawdę są normalne. Nie jest to nic dziwnego. Jest przyzwyczajony do tego rodzaju problemów swoich pacjentów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *